pałac Kijany - zabytek na sprzedaż

Zabytkowy pensjonat Dwie Jodły w Obornikach Śląskich - na sprzedaż

You are here Start  > Dwory na sprzedaż >  Zabytkowy pensjonat Dwie Jodły w Obornikach Śląskich - na sprzedaż
Item image

Lokalizacja:
Województwo:dolnośląskie
Powiat:trzebnicki
Miejscowość: Oborniki Śląskie

Obiektem wystawionym na sprzedaż jest zabytkowy budynek usytuowany w Obornikach Śląskich, przy ul. Parkowej 16.
Budynek powstawał etapami na przełomie XIX i XX wieku jako główny budynek byłego uzdrowiska Bad Obernigk.

Budynek, zwany willą „Stare Miasto”, wpisany jest do rejestru zabytków województwa dolnośląskiego pod numerem 553/1-5/A05, na mocy Decyzji z dnia 17.11.2005 roku, a jego powierzchnia użytkowa to 1600 m2. Jest on posadowiony na działce o pow. 2270 m2.

NIERUCHOMOŚĆ:

Budynek składa się z trzech segmentów, w dwóch zaprojektowano 32 pokoje hotelowe, restaurację, w środkowym zlokalizowana jest sala bankietowa o pow. 240 m2. Obiekt został zaprojektowany specjalnie pod usługi hotelarskie, dom spokojnej starości lub dom weselny. Inwestycja w trakcie remontu, posiada aktualne pozwolenie na budowę wraz z projektem budowlanym oraz dostęp do mediów.

OKOLICA:

Budynek położony jest w obrębie pasma gór Kocich, masywu góry Grzybek, na obszarze zabytkowego parku zdrojowego, pełnego malowniczych tras spacerowych i punktów widokowych w najstarszej jego części. Jest przykładem klasycznej XIX wiecznej architektury sanatoryjnej, z charakterystycznymi elementami drewnianego wystroju (tarasy, stolarka). Oborniki Śląskie już w XIX wieku zasłynęły swoim specyficznym mikroklimatem, co uczyniło z nich popularne miejsce odpoczynku dla mieszkańców Wrocławia. Odkrycie wód mineralnych na terenie parku zdrojowego przyspieszyło rozwój i sprawiło, że Oborniki stały się miejscowością o charakterze sanatoryjnym. Tradycja ta kontynuowana była również po II Wojnie Światowej. Dziś, miasto przeżywa ponowny okres rozkwitu – jest coraz częstszym miejscem wycieczek i osiedlania się mieszkańców Wrocławia, pragnących skorzystać z dobrodziejstw tutejszego mikroklimatu.

WYKONANE PRACE:

Dotychczas zostały przeprowadzone remonty i przebudowy trzech dachów (odbudowa z powiększeniem części użytkowej poddaszy). Wykonano także szereg prac ogólnobudowlanych wzmacniających konstrukcję budowli (podciągi stalowe, zastrzyki betonowe). Zrealizowano również konieczne prace wyburzeniowe i przystosowawcze do prowadzenia dalszego remontu.
Do budynku doprowadzone są wszelkie niezbędne media. Dodatkowo obok posesji znajduje się duży parking, który może pomieści samochody jak i autokary.

KOMUNIKACJA:

Odległość miasta Oborniki Śląskie od centrum Wrocławia wynosi około 26 km. Miasto położone jest przy skrzyżowaniu dróg wojewódzkich nr 342 na kierunku północ-południe (Wrocław-Skokowa) oraz nr 340 na kierunku wschód-zachód (Trzebnica-Wołów). Odległość od najbliższej drogi krajowej nr 5 (Wrocław-Poznań), będącej jednocześnie trasą europejską E261 kat. B, wynosi ok.10km (zjazd w Trzebnicy), a od najbliższej autostrady A8 (Autostradowej Obwodnicy Wrocławia) – ok. 20 km. Dogodne połączenie (poprzez AOW) z autostradą A4 (Berlin-Wrocław-Krajów-Lwów-Kijów) znajduje się w odległości ok. 30 km. Położenie miasta w drogowym układzie komunikacyjnym regionu należy uznać za bardzo korzystne.

Przez miasto przebiega modernizowana linia kolejowa relacji Wrocław-Poznań, a dworzec kolejowy został niedawno wyremontowany. Dopełnieniem tego jest budowa łącznika drogowego wiodącego od autostrady A4 poprzez Środę Śląską, Brzeg Dolny do Żmigrodu.
W tym kontekście, miasto Oborniki Śląskie staje się jeszcze lepszym miejscem do inwestycji, takich jak usługi pensjonatowe, rehabilitacyjne czy kompleksowej odnowy biologicznej. Dodatkowym atutem jest nieodległy, bogaty w zabytki i obfitujący w różnorodną ofertą kulturalną, Wrocław.

KONTAKT DLA INWESTORÓW:

+48 602 736 931, +48 502 307 930
email: dwiejodły@yahoo.com

Treść niniejszego ogłoszenia ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.


Adres obiektu:

Adres:
ul. Parkowa 16, Oborniki Śląskie
GPS:
51.30745539938897, 16.91922779280347
Telefon:
+48 602 736 931, +48 502 307 930
dwiejodły@yahoo.com
Web:
http://www.dwiejodly.pl

comments powered by Disqus