Zabytkowy dwór w Szubinie na sprzedaż

You are here Start  > Dwory na sprzedaż >  Zabytkowy dwór w Szubinie na sprzedaż
Item image

Lokalizacja:
Województwo: kujawsko-pomorskie
Powiat: nakielski
Gmina: Szubin

Miejscowość: Szubin
Dwór położony jest w sąsiedztwie zadbanego staromiejskiego parku z jeziorem, ale w centrum miasta z możliwością szybkiego dojazdu. Zabytek późnoklasycystyczny z 4 cz. XIX w. obecnie po generalnym remoncie przywracającym jego pierwotny wygląd (pod nadzorem konserwatorskim). Dwuspadowy dach budynku jest od nowa pokryty tradycyjną ręczną formą dekarską na podwójny rąbek, a nowa stolarka okienna odzwierciedla wcześniejszą 4-częściową formę podziału. W elewacji ogrodowej odtworzony został obszerny taras z nadbudową (ciesielką) upiększoną metaloplastyką. Masywna nadbudowa na tarasie wykonana jest według mistrzowskiej sztuki ciesielskiej. Wejście główne z ozdobną antresolą otoczone jest tralkową balustradą w powiązaniu z zieloną architekturą oraz zadbanym ogrodem różanym. We frontowej części nieruchomości odrestaurowane zostało oryginalne, stylowe ogrodzenie upiększone przez szlachetne tuje. Wewnętrzną stolarkę drzwiową wraz dodatkowym ciągiem schodowym wykonano na wzór oryginalnej z najlepszych materiałów i wg. sztuki stolarskiej. Pierwotne schody są w bardzo dobrym stanie technicznym, jednak konieczne są końcowe prace montażowe biegu tralek. Pomieszczenia piwnicy posiadają sklepienia Kleina, dające ciekawe możliwości adaptacji.

FOTOGRAFIE DWORU:

Historia:
Po utracie reprezentacyjnej i mieszkalnej funkcji zamku w Szubinie wybudowano nowy obiekt, który miał pełnić funkcje nowej siedziby szlacheckiej. Właścicielami na pocz. XIX w. byli Hironim Michał Baranowski z Baranowa herbu Jastrzębiec i Kordula Tekla Antonina Gotzendorf – Grabowska z Grabowa herbu Zbiswicz, dziedzice Szubina i Grocholina. Z tego związku pochodziło 2 synów Apolinary i Izydor Maurycy Ludwik. Prawdopodobnie to dla Baranowskich wzniesiono na terenie Szubina obecny dwór. W 1926 r. majątek liczył aż 645,26 ha. Po 2 wojnie światowej majątek znacjonalizowano, a budynek dworu został przejęty na potrzeby miasta.

FOTOGRAFIE WNĘTRZ DWORU:

Pomieszczenia wysokiego parteru i pierwszego piętra są wytynkowane, przeszpachlowane i pomalowane na biało, parter posiada betonową, maszynowo położoną wylewkę, natomiast piętro odrestaurowaną w większości drewnianą podłogę. W budynku są w stanie surowym 4 łazienki, 10 pokoi w tym dwa o powierzchni ponad 90 m2 – jeden salon 90 m2 połączony jest z tarasem ogrodowym, a drugi salon z pokojami sąsiadującymi posiada ponad 4,5 m wysokości. Cała nieruchomość jest podpiwniczona. Pomieszczenie dachowe w bardzo dobrym stanie technicznym kwalifikuje się do wszechstronnej możliwości zabudowy.
Większość pomieszczeń posiada przyłącze wodno-kanalizacyjne i elektryczne – nowe przyłącze wodne (40 mm) oraz kanalizacyjne, nowe przyłącze elektryczne (siłowe), przyłącze internetowe, doprowadzenie przyłącza gazowego do wewnątrz budynku.

Księga Wieczysta: 22923 w Szubinie
Działka: 0,11.04 ha
Pow. ogólna: 1.053.30 m2
Kubatura: 5.120,66 m3

CENA: 995.000 euro

KONTAKT DLA INWESTORÓW:

tel. +48 729 202 883
email: sanvincent@web.de

Treść niniejszego ogłoszenia ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.


Adres obiektu:

Adres:
Szubin
GPS:
53.01181955085676, 17.738833379098537
Telefon:
+48 729 202 883
sanvincent@web.de

comments powered by Disqus