pałac Kijany - zabytek na sprzedaż

Stary Młyn w Kudowie Zdrój - na sprzedaż

You are here Start  > Oferty sprzedaży zabytków. Pośrednicy Nieruchomości >  Stary Młyn w Kudowie Zdrój - na sprzedaż
Item image

Zagroda w Starym Młynie to urokliwe, kultowe miejsce, jakich do dziś pozostało już niewiele. Bez wątpienia jest to miejsce z duszą czekające aktualnie na dalsze rozwinięcie swojej pięknej historii.
Zagroda w Starym Młynie funkcjonuje od 20 lat, a dzięki wielkiej pracy oraz zaangażowaniu właścicieli, stary zaniedbany młyn wodny wraz z przynależnymi budynkami otrzymał nowe życie. Podczas renowacji obiektu zachowano oryginalną, drewnianą konstrukcję, a także sporo ocalałych symboli młynarskiego rzemiosła. U progu restauracji nadal można podziwiać zabytkowe 6-metrowe koło młyńskie. Klimat oraz niepowtarzalność Starego Młyna przypadły do gustu wielu stałym gościom restauracji, którzy niejednokrotnie podziwiali magię tego miejsca, natomiast dziś ten pełen potencjału obiekt czeka na rozwinięcie swojego ogromnego potencjału.

Cały ten obiekt bez wątpienia jest wielofunkcyjny i oprócz gastronomi czy pensjonatu może spełniać rolę galerii sztuki lub rzemiosła. Jest to miejsce idealne aby połączyć usługi gastronomiczno-hotelarskie z przejażdżkami konnymi czy w ogóle obcowaniem z naturą i zwierzętami w postaci np. mini zoo. Spory teren, wielorakość budynków z dużą powierzchnią dają na prawdę duże możliwości do ich wykorzystania, a wszystko to w sielskim, niepowtarzalnym klimacie.
Dzisiaj i Ty możesz się o tym przekonać, ponieważ ta wyjątkowa nieruchomość z ogromnym potencjałem inwestycyjnym oferowana jest na sprzedaż.

 

NIERUCHOMOŚĆ:

Zlokalizowana jest w granicach administracyjnych miasta Kudowa-Zdrój położonego u podnóża Gór Stołowych, miasta o wyjątkowym mikroklimacie.
Kompleks ten położony jest na działce o powierzchni 7791 m2. W skład nieruchomości wchodzą:
1. Budynek dawnego młyna (pow. 949 m2) – budynek dawniej o charakterze produkcyjnym spełniał funkcję młyna w kompleksie zabudowy. Aktualnie dwie kondygnacje zostały zagospodarowane i przeznaczone pod działalność gastronomiczną – restaurację oraz sale bankietowe. Pozostałe dwie kondygnacje można zaaranżować według własnej wizji np. na powiększenie sali lub pokoje gościnne. Z pewnością klimatu doda mnóstwo drewnianych i dobrze zachowanych elementów oraz oryginalne drewniane okiennice.

2. Budynek mieszkalny – przylegający ścianą szczytową do budynku młyna, podpiwniczony o dwóch kondygnacjach nadziemnych z poddaszem użytkowym, dwupoziomowym – pow. użytkowa 460 m2 – to idealne miejsce na mały hotel dla gości restauracji, co dodatkowo podniesie rentowność obiektu.
3. Budynek gospodarczy – pow. użytkowa 161 m2 (aktualnie użytkowany jako stajnia dla koni).
4. Drugi budynek gospodarczy – pow. 315 m2, dwukondygnacyjny – również posiada duży potencjał do wykorzystania tej powierzchni.

Zobacz WIRTUALNY SPACER po Starym Młynie TUTAJ.

Do nieruchomości doprowadzone są przyłącza elektryczne, wodne, kanalizacyjne, telefoniczne. Możliwość przyłączenia do sieci gazowej znajdującej się w odległości ok. 120 m. Przed restauracją jest wystarczająco dużo miejsc parkingowych, a do Zagrody w Starym Młynie prowadzi asfaltowa, mało uczęszczana droga.
Warto dodać również, że nieruchomość nie jest w żaden sposób obciążona prawnie ani finansowo.
Na posesji znajduje się łąka o powierzchni ok. 4300 m2., wzdłuż której przebiega rzeka Bystra. Taka powierzchnia daje mnóstwo możliwości wykorzystania jej w celu uatrakcyjnienia całego kompleksu (np. przejażdżki konne, pikniki rodzinne, różnorakie występy).

OKOLICA:

Przez miasto przebiega międzynarodowa trasa (DK nr 8) łącząca Pragę z Warszawą. W odległości 4 km od centrum zlokalizowane jest polsko-czeskie drogowe przejście graniczne Kudowa Słone – Nachod. W części uzdrowiskowej usytuowany jest zabytkowy Park Zdrojowy o powierzchni 17 ha. Na terenie Parku zlokalizowane są wszystkie najważniejsze obiekty uzdrowiskowe, pijalnia i zakłady przyrodolecznicze. W części uzdrowiskowej znajdują się sanatoria, hotele, pensjonaty i domy wczasowe oraz kryta pływalnia. W odległości zaledwie 20 km znajduje się popularne centrum sportów zimowych Zieleniec.

Kudowa-Zdrój stanowi doskonałe miejsce wypadowe dla wielu atrakcji w regionie Kotliny Kłodzkiej, a także atrakcji znajdujących się po stronie czeskiej.
Sam kompleks daje zatem bardzo duże możliwości wykorzystania olbrzymiego potencjału tego miejsca, co może iść w parze z wysokimi dochodami.

CENA:

3 700 000 zł

KONTAKT DLA INWESTORÓW:

Dawid Głowacki

tel.  +48 669-001-047

AD-Premium Nieruchomości www.ad-premium.pl

Treść niniejszego ogłoszenia ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.


Adres obiektu:

Adres:
ul. Fredry 10, Kudowa Zdrój
GPS:
50.43708188322421, 16.228214246333437
Telefon:
+48 669 001 047
Web:
http://www.ad-premium.pl

comments powered by Disqus