Pałac Gorzanów - w trakcie renowacji

You are here Start  > Renowacje dworu i pałacu >  Pałac Gorzanów - w trakcie renowacji
Item image

Zabytkowy kompleks pałacowo-parkowy w Gorzanowie (Schloss Grafenort) został kupiony w lipcu 2012 roku przez Marka Haisig z rąk prywatnych. W listopadzie tego samego roku, inwestor przekazał zabytkową nieruchomość na rzecz Fundacji Pałacu Gorzanów.

W skład zabytkowej nieruchomości wchodzą zabudowania pałacowe datowane na XV, XVI oraz XVII stulecie. Zabudowania pałacowe wyznaczają obszary dwóch dziedzińców (głównego i południowego). Kompleks pałacowy otoczony jest parkiem, którego początki sięgają XVII wieku. Do bezcennych reliktów XVII wiecznej kompozycji dawnych ogrodów regularnych w Gorzanowie, należy Nympheum o słynnej, bogatej dekoracji stiukowej autorstwa C.Lurago (lata 30. XVII wieku). Od początku XIX wieku, oprawą dla potężnego, renesansowego dworu w Gorzanowie był 6ha park stylu krajobrazowego. Oprócz prac konserwatorskich i badawczych prowadzonych w obrębie zabudowań pałacowych, realizowane są także podobne prace na terenie przypałacowego parku.

Fundacja Pałac Gorzanów zaplanowała w kompleksie pałacowo-parkowym w Gorzanowie:

– muzeum Hrabstwa Kłodzkiego
– teatr imienia Johanna Hieronymusa von Herberstein
– centrum warsztatów artystycznych i edukacyjnych dla osób w każdym wieku
– instytut wspierający lokalne inicjatywy społeczne
– centrum konferencyjno-badawcze

Pałac w Gorzanowie, zgodnie z planami ma stać się w przyszłości miejscem współpracy pomiędzy instytucjami nauki i kultury. Rozpoczęcie działalności obiektu planowane jest na 2016 rok.

Zachęcamy Was do komentarzy pod artykułem oraz do odwiedzenia strony: www.palacgorzanow.pl

Adres obiektu:

Adres:
Gorzanów
GPS:
50.3512007, 16.635897399999976
Web:
http://www.palacgorzanow.pl

comments powered by Disqus