pałac Kijany - zabytek na sprzedaż

Hortus Excelsior - Pracownia konserwacji i rewaloryzacji ogrodów historycznych

You are here Start  > Baza Firm  > Pracownie rewitalizacji ogrodów i parków >  Hortus Excelsior - Pracownia konserwacji i rewaloryzacji ogrodów historycznych
Item image

Hortus Excelsior to autorska pracownia specjalizująca się w konserwacji i rewaloryzacji historycznych założeń ogrodowych. Powstając z pasji jaką jest historia sztuki ogrodowej, Hortus Excelsior oferuje szeroki zakres usług świadczonych na rzecz ratowania ogrodowego dziedzictwa kultury.
Doświadczenie pogłębiane w teorii i praktyce zarówno na terenie Polski jak i za granicą w połączeniu ze wspomnianą pasją, daje gwarancję usług wykonanych na najwyższym poziomie.
Każdy ogród choć podporządkowany mijającym trendom wedle których został ukształtowany, ma swoją indywidualną historię i charakter zanikający na przestrzeni czasu. Hortus Excelsior to pracownia zdolna przywrócić Państwa ogrodom i rezydencjom blask z czasów ich świetności.

Portfolio Hortus Excelsior:

Galeria realizacji Hortus Excelsior:

Współcześnie wiele z dawnych rzemiosł budowlanych jest niemal całkowicie zapomniana i zastąpiona szybką, taśmową produkcją odbierającą zabytkom ich unikalnego charakteru.
Dawne ogrody i parki to również znakomite przykłady rzemiosła odchodzącego w zapomnienie. Techniki wykonania elementów małej architektury ogrodowej, budowania zbiorników wodnych i układów drogowych a także aranżacja przestrzeni z wypełnieniem jej właściwym znaczeniem symbolicznym, stanowią dziedzictwo wielowiekowej tradycji ogrodniczej.
Kamieniem węgielnym pracowni Hortus Excelsior jest pragnienie kontynuacji dawnych tradycji sztuki ogrodowej a tym samym ocalenie ich od zapomnienia.

Referencje Hortus Excelsior:

Znajdź Hortus Excelsior na Facebooku:


Adres obiektu:

GPS:
51.1094173, 17.031311200000005
Telefon:
+48 600 435 345
hortusexcelsior@gmail.com

comments powered by Disqus