Zespół pałacowo-parkowy w Wojnowicach k. Raciborza na sprzedaż

You are here Start  > Oferty sprzedaży zabytków. Osoby prywatne >  Zespół pałacowo-parkowy w Wojnowicach k. Raciborza na sprzedaż

Lokalizacja:
Województwo: śląskie
Powiat: raciborski
Gmina: Krzanowice
Miejscowość: Wojnowice

Zaledwie kilka kilometrów od Raciborza (Górny Śląsk), w zadbanym 4,5-hektarowym parku, od prawie dwustu lat stoi uroczy pałac. Zbudowany przez Carla J. Kuh`a w 1828 roku, rozbudowany i podniesiony o jedną kondygnację w roku 1895 przez Heinricha von Banck`a. W wyniku przebudowy, pałac otrzymał kostium neobarokowo-klasycystyczny, w której to formie szczęśliwie dotrwał do dziś. Budynek jest 3-kondygnacyjny, zbudowany na planie prostokąta ze skrzydłami po bokach (wystających alkierzowato od strony zachodniej). Fasada symetryczna, 10-osiowa, z zaznaczonym ryzalitem. W elewacji tylnej na piętrze 3-osiowy wykusz. Parter i narożniki boniowane, parter wydzielony gzymsem opaskowym. Wejście ujęte parami pilastrów dźwigających belkowanie o linii falistej z owalnym medalionem. Okna obramione, na piętrze z belkowaniem, w 3. kondygnacji z kluczami. Dach czterospadowy, z powiekami, kryty dachówką. Na osi wejściowej wystawka z okulusem i trójkątnym frontonikiem.

FOTOGRAFIE PAŁACU:

Aktualnie na parterze funkcjonuje restauracja (z nowoczesnym zapleczem kuchennym) przeznaczona na wszelkiego rodzaju imprezy, I piętro zajmuje właściciel na mieszkanie, zaś na II piętrze funkcjonuje muzeum.

Dojazdy na terenie obiektu i wokół pałacu wybrukowane (zgodne z wymogami p.poż.), stolarka okienna w całości wymieniona (140 okien).

W części południowej, nie rzucający się w oczy budynek gospodarczy (trzy garaże, warsztacik i pomieszczenie na drewno z którego można zrobić jeszcze dwa garaże).

W parku znajdują się: staw, ciekawe okazy rzadkich gatunków starodrzewia, sto krzewów szesnastoletnich rododendronów, efektowne głazy narzutowe i szereg innych aranżacji, oraz zwierzyniec (daniele, owce, kozy).

FOTOGRAFIE PARKU:

Nieruchomość posiada wielki potencjał dla celów komercyjnych typu: hotel, pensjonat, ośrodek spa, ośrodek szkoleniowy, lub też może służyć jako rezydencja mieszkalna.

Obiekt jest mocno rozpropagowany jako atrakcja turystyczna (jest w dziesiątkach wydawnictw albumowych, folderów), posiada strony internetowe: www.palacwojnowice.pl www.facebook.com/palacwojnowice, www.muzeumhorroru.pl

Zarówno pałac, jak i park pałacowy zostały wpisane do rejestru zabytków i objęte są opieką konserwatorską.

FOTOGRAFIE WNĘTRZ I DETALI:

Kubatura obiektu wynosi 12.708 m3, powierzchnia zabudowy 800 m kw, zaś powierzchnia użytkowa (parter, I i II piętro) – 1970 m kw. Pałac jest w większości podpiwniczony, oraz posiada wysoki (5,5 m) strych, częściowo zagospodarowany.

Pałac zlokalizowany jest na skraju ładnej wsi Wojnowice (w 2014 r. Otrzymała tutuł: Piękna wieś woj. śląskiego), posiada doskonały dojazd, zaledwie 1 km od drogi nr 916, wiodącej z Raciborza do Opavy w Republice Czeskiej. Do autostrady A4 ok. 42 km, do autostrady A1 – 47 km.

Park ogrodzony murem z cegły klinkierowej, otoczenie na zewnątrz nieuciążliwe i ładne.

CENA: 1.500.000 EUR

KONTAKT DLA INWESTORÓW:

tel. +48 502 55 66 21
email: info@palacwojnowice.pl

Treść niniejszego ogłoszenia ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

Adres obiektu:

Adres:
Wojnowice
GPS:
50.06116098019342, 18.152824417443867
Telefon:
+48 502 55 66 21
info@palacwojnowice.pl

comments powered by Disqus