Zespół pałacowo - parkowy Pępowo na sprzedaż

You are here Start  > Oferty sprzedaży zabytków. Pośrednicy Nieruchomości >  Zespół pałacowo - parkowy Pępowo na sprzedaż
Item image

Przedmiotem sprzedaży jest jeden z większych obiektów zabytkowych w Wielkopolsce o znacznych walorach architektonicznych. Pałac został zbudowany w 1695 r. przez rodzinę Mycielskich, przebudowany pod koniec XVIII wieku. Od 1999 r. stał się własnością prywatną, przeznaczony i przygotowany do pełnienia funkcji komercyjnej. Ponadto obecnie wykorzystywany jest jako siedziba rodziny i stanowi dowód bogactwa kulturowego Polski.

Nieruchomość zabytkowa, położona jest w Pępowie, 12 km od Gostynia, w połowie drogi między Poznaniem a Wrocławiem. Obiekt składa się z części pałacowej z zabytkowym parkiem od strony wschodniej o powierzchni 20 ha. Całość parku została odrestaurowana zgodnie z XVIII-wiecznymi planami. Posiada liczne pomniki przyrody, odtworzono kilkanaście alejek parkowych. W całości wyposażony w oświetlenie i w wodę.

Natomiast część pałacową tworzą: pałac z alkierzami, oficyny prawa i lewa, budynek stajni, powozowni, ujeżdżalni, palmiarnia ze szklarnią, stajenka dla kucy.

FOTOGRAFIE PAŁACU:

Budynek pałacowy o pow. 1.680 m2 , dwu-kondygnacyjny, niepodpiwniczony, dach mansardowy, w którym do dyspozycji mamy salę balową, 14 pokoi, 2 jadalnie, 2 pokoje kąpielowe (prysznic, wanna, WC, bidet, 2 umywalki), 6 toalet, 2 pomieszczenia prysznicowe, hol na parterze oraz drugi na piętrze i taras. W sali balowej znajduje się drugie po Panoramie Racławickiej, co do wielkości płótno w Polsce – Panorama Neapolu, które powstało w XVIII wieku w okresie przebudowy pałacu. Do tej pory 2 części poddano konserwacji.

Oficyna Lewa i Prawa posiadające łączną pow. 1.166 m2 są dwukondygnacyjne, podpiwniczone. Dach mansardowy, media doprowadzone. Oficyna Lewa przygotowywana pod inwestycję 5 oddzielnych apartamentów składających się z pokoju dziennego, sypialni, łazienki, korytarza. W tym celu został już dokonany podział budynku zmieniający powierzchnię. Ponadto stworzono 3 niezależne wejścia. Oficyna Prawa posiada dziewiczy stan – 18 pokoi, 5 toalet, zachowano stare podziały.

POZOSTAŁE ZABUDOWANIA:

Alkierz Lewy i Prawy o powierzchni 645 m2 są połączone z pałacem wewnątrz, ale posiadają też oddzielne wejścia od zewnątrz pałacu. Są dwu-kondygnacyjne, ze strychem użytkowym (zachowane belkowanie w bardzo dobrym stanie, tworzące niesamowity oddźwięk architektury) podpiwniczone, dach mansardowy. Alkierz Lewy, w którego skład wchodzą 3 pokoje, kuchnia domowa, spiżarnia, kuchnia komercyjna,
pomieszczenie kelnerskie, zmywak, kotłownia gazowa, kotłownia na drewno (ekologiczna), 2 łazienki, 2 toalety, korytarz i hol. Alkierz Prawy składa się z 4 apartamentów (pokój dzienny, sypialnia, łazienka), kuchni domowej, spiżarni, 2 pokoi z łazienkami (prysznic, WC, bidet), 2 pomieszczeń gospodarczych, toalety, holu i korytarza.

FOTOGRAFIE WNĘTRZ:

Budynek stajni, powozowni i ujeżdżalni w jednym. Ich powierzchnia kształtuje się na 1685 m2. Również dwu-kondygnacyjny, niepodpiwniczony, dach mansardowy. W powozowni przygotowano salę konferencyjną na około 100 osób, 2 pomieszczenia, pomieszczenie klubowe, 6 pokoi z łazienkami, pomieszczenie techniczne, pralnię i toaletę. Stajnia o bogatym wnętrzu, mogąca pełnić docelową funkcję komercyjną, oddzielnie bar oraz pomieszczenie restauracyjne na około 100 osób, szatnia, kuchnia, 10 pokoi, 7 toalet publicznych, 2 pomieszczenia z 6 prysznicami, pomieszczenie pracownicze, szatnia, kotłownia. Nareszcie ujeżdżalnia z pięknym belgijskim kryształowym żyrandolem tworząca salę weselną na 200 osób z częścią taneczną oraz z wyjściem na zewnątrz.

Oddzielna palmiarnia ze szklarnią. Większa część konstrukcji budowli wykonana jest z metalu. Część główna wyremontowana. Obiekt częściowo odbudowany. Stanowi cichą, odizolowaną, romantyczną przestrzeń.

FOTOGRAFIE PARKU:

Stajenka dla kucy licząca 70 m2 , o konstrukcji drewnianej w kształcie koła, wzniesiony przez obecnego właściciela dla małych koni i kucy. Dostępne media: prąd, woda.

Cały obiekt zabytkowy całkowicie ogrodzony, wyposażony w 5 bram wjazdowych, system alarmowy i monitoringu oraz media: prąd, woda, gaz, kanalizacja burzowa i sanitarna. Obiekt posiada kilka kotłowni gazowych, miałowych i na drewno. Podkreślić należy, iż instalacje w całości zostały przygotowane i kompleksowo doprowadzone.

CENA: 5.800.000 zł

KONTAKT DLA INWESTORÓW:

Pośrednik odpowiedzialny za ofertę WGN oddział Leszno ul. Leszczyńskich 19:
Agata Borkowska

tel. +48 534 811 140
email: a.borkowska@wgn.pl

Informacje dotyczące nieruchomości zostały sporządzone na podstawie oświadczeń i nie są ofertą w rozumieniu przepisów prawa, mają charakter wyłącznie informacyjny i mogą podlegać aktualizacji, zalecamy ich osobistą weryfikację. Niniejsza propozycja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego, lecz ma charakter informacyjny, zalecamy jej weryfikację.

Adres obiektu:

Adres:
Pępowo
GPS:
51.76348414304511, 17.132019996643066
Telefon:
+48 534 811 140
a.borkowska@wgn.pl

comments powered by Disqus