BIMfaktoria – digitalizacja zabytków, BIM historyczny, skaning laserowy

You are here Start  > Baza Firm >  BIMfaktoria – digitalizacja zabytków, BIM historyczny, skaning laserowy
Item image

BIMfaktoria – digitalizacja zabytków,
BIM historyczny, skaning laserowy

Karol Argasiński
office@bimfaktoria.pl
+48 883 260 080
www.bimfaktoria.pl

Oddział Warszawa ul. Jana Pawła II 27, 00-867 Warszawa
Oddział Jarosław ul. Racławicka 1a, 37-500 Jarosław

O FIRMIE:

Firma BIMfaktoria istnieje na rynku od 2019 roku. Została założona przez Karola Argasińskiego, architekta i certyfikowanego BIM Managera z ponad 10 letnim doświadczeniem w zakresie BIM i digitalizacji poprzez wykorzystanie skaningu laserowego 3D oraz technik fotogrametrycznych.

Działalnością firmy BIMfaktoria jest szeroko pojęta digitalizacja obiektów z wykorzystaniem skaningu laserowego 3D i fotogrametrii oraz technologie cyfrowe takie jak Building Information Modelling (BIM). Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, praktycznemu wykorzystaniu technologii pomiarowych i BIM, firma świadczy wysokiej jakości usługi, które wspomagają procesy projektowe w całym cyklu jego życia – od inwentaryzacji, po zarządzanie obiektem.

OFERTA FIRMY:

BIM historyczny nazywany również heritage BIM lub digitalizacją zabytków jest specjalnością BIMfaktoria. W ramach naszych usług przeprowadzamy pomiary skaningowe w szerokim spektrum koloru oraz intensywności. Dostarczamy bogate w detale modele heritage BIM z opracowaną klasyfikacją i danymi historycznymi. Model HBIM (Historyczny BIM) to rozbudowana baza danych o zabytku, która z powodzeniem może być wykorzystywana przez specjalistów konserwatorów zabytków, wykonawców, archeologów i nie tylko.

Obecnie tradycyjne metody pomiarowe odchodzą w niepamięć, a w ich miejsce wchodzą nowe technologie takie jak skaning laserowy czy fotogrametria, które mają również swoje zastosowanie w inwentaryzacji obiektów zabytkowych. Skanowanie laserowe 3D znacznie pomaga w procesie renowacji obiektu, ale również daje możliwość zachowania go w cyfrowym archiwum dla przyszłych pokoleń.

Modele HBIM mogą stanowić źródłową bazę danych przy potencjalnym przekształcaniu substancji zabytkowej, jak również aktywnej ochrony tego zasobu. Integracja informacji semantycznych ze sparametryzowaną geometrią 3D przyspiesza i ułatwia zrozumienie zarówno badanego obiektu, jak również planowanie i zarządzanie pracami projektowymi. Zintegrowane środowisko cyfrowe HBIM umożliwia elastyczne modyfikowanie i wykorzystywanie powiązanych zasobów, wspomagając ochronę zabytku w celach popularyzatorskich, badawczych, projektowych oraz dokumentacyjnych.

Skaning laserowy
Usługi skanowania laserowego 3D obiektów architektury, obiektów zabytkowych, w tym digitalizacja zabytków, a także obiektów inżynierskich i przemysłowych. Korzystamy najlepszych w swojej klasie skanerów laserowych firmy FARO serii Focus S70-S150.

Chmury punktów
Usługi przetwarzania chmur punktów, a także obsługa i obróbka chmur punktów z każdego rodzaju skanera laserowego. Zapewniamy rejestrację danych skaningowych, tworzenie dokumentacji, ortofotomapy, badania deformacji z pomiarami delta, filtrację chmury punktów.

Fotogrametria
Oferujemy szybkie i precyzyjne pomiary oraz praktyczne zastosowanie pomiarów fotogrametrycznych takich jak ortofotomapy i modele 3D oparte na zdjęciach naziemnych, obrazów z drona, a także skanów laserowych 3D.

Modelowanie 3D BIM
Wykonujemy modele 3D BIM obiektów architektonicznych, industrialnych i przemysłowych, dostarczając pełną dokumentację 2D i dopracowane modele 3D. Do każdego modelu dostarczamy prezentację w formacie BIMx do oglądania w sieci, na komputerze lub VR.

Inwentaryzacja BIM
Inwentaryzacja architektoniczno-budowlana budynków i pomieszczeń istniejących wykonywana techniką skanowania laserowego 3D. Ponadto świadczymy usługi inwentaryzacji i digitalizacji zabytków i tzw. BIM historyczny.


Adres obiektu:

Adres:
Jana Pawła II 27, Warszawa
GPS:
52.237824734279904, 20.995586762893605
Telefon:
+48 883 260 080
office@bimfaktoria.pl
Web:
http://www.bimfaktoria.pl

comments powered by Disqus